Wpis

piątek, 19 września 2014

A w porcie Sibenik...

Z Zadaru skierowaliśmy się do miasta Szibenik, które zlokalizowane jest na południu. Co ciekawe, to dokładnie to miasto zostało ustanowione przez Chorwatów, aczkolwiek w późniejszych wiekach także należało do Republiki Wenecji jak okoliczne miejscowości.

Do Szibenika dopłynęliśmy już pod koniec dnia, dlatego że niemało czasu pochłonęło nam także podziwianie innych okolicznych zakątków na naszej trasie – Chorwacja i Dalmacja to faktycznie prześliczne zakamarki, poprzednio nie mieliśmy okazji być w tych stronach i momentalnie się zakochaliśmy!

W Szibeniku jest marina, da się w tym miejscu wynająć jacht, a my zostawiliśmy nasz na przystani i udaliśmy się do miasta. Tam w głównej mierze zwiedziliśmy centrum. Naszą uwagę przyciągnął najważniejszy zabytek, to jest katedra św. Jakuba – to ogromna struktura, która jest zbudowana jedynie z kamienia, nie zastosowano do niej innych materiałów! Dodatkowo polecamy odwiedzenie fortyfikacji św. Mikołaja. Dzień zakończyliśmy w chorwackiej gospodzie i skosztowaliśmy rozlicznych rarytasów, w tym dań, które opierają się na rybach – są w Chorwacji niezmiernie znane. Noc spędziliśmy w marinie i nabraliśmy ochoty na dalszą podróż.
ejny dzień rejsu, ahoj przygodo

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
bahetighmil1989
Czas publikacji:
piątek, 19 września 2014 16:02

Polecane wpisy